Ekstremalne wycieczki: dreszczyk grozy na koszt własny!

Ekstremalne wycieczki: dreszczyk grozy na koszt własny!

Aktywny wypoczynek czy już raczej wyprawy ekstremalne? W ostatnim czasie popularnym trendem wśród naszych klientów biznesowych stały się właśnie wycieczki ekstremalne (level hard).

Co może być lepszego na imprezie firmowej, niż udział w podnoszących adrenalinę atrakcjach? To właśnie wtedy tworzą się silne więzi współpracowników, buduje się zaufanie, które z pewnością zaowocuje podczas zespołowej pracy po powrocie.

No bo tak naprawdę właściciele firm oraz przedsiębiorstw za relatywnie niewielkie koszty mogą sobie sami zorganizować wyjazd na „zwykłą wycieczkę”. Zupełnie inaczej jest, gdy skorzystają z oferty wyprawy przygodowej, czyli ekstremalnej wycieczki, którą samemu trudno by było zorganizować… zwłaszcza w innym kraju. Obecnie liczba chętnych na tego rodzaju wrażenia rośnie z roku na rok.

Zobacz także: Kiedy i dlaczego warto poszukać zewnętrznego partnera?

Wyobraź sobie, że stoisz w miejscu (niegdyś perełki ideologii socjalistycznej), które teraz jest symbolem katastrofy na skalę światową – miejscu, gdzie w 1986 roku doszło do wybuchu reaktora elektrowni jądrowej. Kiedyś mieszkali i pracowali tam ludzie, teraz to wymarłe miasto. Po emisji jednego z najlepiej ocenianych seriali w historii -„Czarnobyl”- można to sobie nie tylko wyobrazić. Czy wiedziałeś, że od jakiegoś czasu można tam pojechać i zobaczyć to także na żywo?

W 2018 roku Strefę Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej odwiedziło ponad 60 tys. osób. W tym roku popularność wycieczek do Czarnobyla wzrosła o 40%.

Opierając się na własnym doświadczeniu, zdecydowaliśmy się również na organizację ekstremalnych wycieczek do Czarnobyla. Program opracowaliśmy z myślą o uczestnikach w każdym wieku.

Profesjonalny przewodnik opowie fakty o Czarnobylu, ale również pokaże znaczące miejsca na żywo. Trasa wycieczki zaczyna się od przejścia kontroli paszportowej, ponieważ teren Strefy Wykluczenia jest objęty reżimem z powodu zagrożenia radiacyjnego. Później na trasie znajdzie się m.in. elektrownia jądrowa w Czarnobylu oraz nowa bezpieczna osłona czwartego energobloku, jadalnia numer 19, gdzie można zjeść obiad niczym  pracownik elektrowni, spacer ulicami miasta Prypeć oraz … Ponad 45 tys. km kwadratowych niegdyś tętniącego życiem terenu, dziś stoi w ruinie. To wymarłe i tajemnicze miasto, w którym czas stanął w miejscu 26 kwietnia 33 lata temu…. Do pokazania jest więcej niż się wydaje.

Zapoznaj się z naszą ofertą!

Podróżując z Izar Events zobaczysz nie tylko jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na planecie, ale dowiesz się także wiele ciekawych rzeczy na temat życia sowietów{Sowieci – określenie dotyczące mieszkańców ZSRR, a przede wszystkim funkcjonariuszy reżimu komunistycznego tego państwa} i globalnej katastrofy nuklearnej.

Podróż na Ukrainę jest obecnie całkowicie bezpieczna – informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy. Jednak trzeba pamiętać, że w Strefie Zamkniętej w Czarnobylu, dla własnego bezpieczeństwa, zawsze musisz nosić zamknięte buty, ubranie pokrywające całe ciało oraz mieć maseczkę ochronną.

Nie należy też obawiać się o promieniowanie – podczas wycieczki poruszamy się po wyznaczonych trasach oraz z licznikiem Geigera-Muellera, mierzącym poziom radiacji.

Niech Twoja firma będzie jedną z tych, która odwiedziła Czarnobyl. Na pewno każdy pracownik znajdzie tam to, czego szuka! Mocnych wrażeń i przygód odmiennych od codzienności.

Zobacz także: Impreza firmowa: kiedy, gdzie, za ile? To musisz koniecznie wiedzieć!

Masz pytania? Chcesz już zaplanować termin wyjazdu? Zachęcamy do kontaktu z nami! 🙂