Gdzie najlepiej zorganizować konferencję w Polsce?

Gdzie najlepiej zorganizować konferencję w Polsce?

Jedni mają lepszą bazę noclegową, a drudzy – zaplecze gastronomiczne. Do jednej lokalizacji jest dobry dojazd, a do innej już nie. Decydując się na konkretne miejsce, trzeba wziąć pod uwagę tematykę  konferencji…  i  wiele  innych  czynników.  Inne  decyzje  podejmować  będziemy  przed organizacją  konferencji  naukowej,  inne  natomiast  przed  organizacją  konferencji  modowej  czy charytatywnej. Oto zalety wybranych  polskich miast i konkretnych miejsc na organizację konferencji.

Gdzie w Polsce są najlepsze miejsca na konferencje?

Kraków

Spośród  polskich  miast  konferencyjnych  na  wyróżnienie  na  pewno  zasługuje  Kraków.  Niegdyś stolica Polski  kojarzy się nie tylko  z turystyką i historią, a także różnego rodzaju wydarzeniami. Samo  miasto  swoją  wielokulturowością, tradycjami  i  ogromnym  potencjałem sprawi,  że  wydarzenie  zakończy  się ze  100%  sukcesem. Według  raportu  „Branża  spotkań  w Krakowie” – to miasto jest w czołówce najpopularniejszych destynacji MICE w Polsce, tuż obok Warszawy. Także w czołówce wybieranych na konferencje lokalizacji są Zakopane i Krynica-Zdrój.

Oto wybrane największe  i  najpopularniejsze konferencyjne  obiekty  w Małopolsce:

*Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

*Folwark Zalesie – Wieliczka

*Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego

*ICE Kraków Centrum Kongresowe

Zobacz także: Impreza firmowa: kiedy, gdzie, za ile? To musisz koniecznie wiedzieć!

Warszawa

Czy  stolica  Polski  jest  także  stolicą  konferencji?  Hmm,  na  pewno  to  miasto  ma  wszystko,  co niezbędne   do   organizacji   dużych wydarzeń, ale nie   tylko.   Dobra   komunikacja międzynarodowa, liczne sale konferencyjne, rozwinięta sieć hoteli. Tutaj także znajdują się główne siedziby wielu firm. A to z pewnością narzuca organizację konferencji w tym regionie.

Oto wybrane najpopularniejsze ośrodki konferencyjne w Warszawie:

*Hotel Bristol Warsaw – konferencje w sercu Traktu Królewskiego

*Endorfina Foksal – konferencje w stylu ogrodowym

*Pałac Kultury i Nauki PKiN – eventy w salach konferencyjnych najbardziej charakterystycznego budynku kraju

*Centrum Konferencyjne NIMBUS

Katowice

Organizując konferencje, warto jednak czasem z centralnej Polski wyjechać w nieco inne rejony. Oczywiście, na naszej liście nie mogło zabraknąć  Śląska – jednej z dynamicznej rozwijających się aglomeracji, której dobra lokalizacja,   niezwykły   klimat   i   ponadczasowa   kultura   sprzyja   nie   tylko konferencjom, ale większości eventom. Ale to nie wszystkie zalety tego miejsca.

Katowice  i  cała  metropolia  mają  coraz  bardziej  rozbudowaną  bazę  konferencyjną,  hotelową  i gastronomiczną. Dzięki autostradzie A4, połączeniom lotniczym (Katowice Airport) oraz kolejowym dojazd do miasta jest  szybki  i  wygodny.  Choć  Katowice  są  miastem  przemysłowym,  nie  brakuje  w  nim interesujących miejsc na spędzenie wolnego czasu po konferencji. 

Oto wybrane obiekty konferencyjne na Śląsku:

*Legendarny Spodek

*Międzynarodowe Centrum Kongresowe

*Galeria Szyb Wilson – zabytkowe, industrialne wnętrza z I połowy XIX wieku

*Klientów biznesowych zaprasza także m.in. Teatr Śląski

Na co zwrócić uwagę przy organizacji konferencji?

Ważnym  aspektem  jest  zadbanie  o  fachową  obsługę  gości,  zapewnienie  im  zakwaterowania, transportu oraz – przede wszystkim – cateringu. To zmartwienie nas nie dotyczy, gdyż posiadamy swój Izar Catering – wykwintne dania, najlepsze składniki, profesjonaliści na kuchni.

Zobacz także: 7 kroków do idealnej konferencji!

Co ważne, dla osób, które nigdy wcześniej nie organizowały konferencji, gale, bankiety, eventy – warto skorzystać z usług agencji eventowych, które zajmą się organizacją za Was.

Zobacz więcej: Oferta

Jednak… po co nam  konferencje?

Konferencje stały się nieodłącznym elementem, jeśli chodzi o świat biznesu i polityki. Są one postrzegane  bardzo  pozytywnie  i  świadczą  przede  wszystkim  o  umiejętności  organizacji  na wysokim  poziomie  oraz  budowaniu  relacji  z  klientem. Konferencje  służą  nam  do  wymiany doświadczeń i poglądów – co zresztą także przekłada się na owocną współpracę i korzyści finansowe.

Zorganizowanie konferencji lub innego biznesowego   spotkania   pozwoli   nam także na przedstawienie nowego produktu lub marki, którą zamierzamy wprowadzić na rynek. Na skutek tego mamy możliwość budowania  świadomości  brandu oraz dajemy uczestnikom konferencji możliwość bezpośredniego zapoznania się z naszym produktem, np. rozdając próbki, gadżety czy testery związane z produktem. A to już całkiem niezły event marketing… czy nie tak?

Jeżeli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem konferencji –zapraszamy do kontaktu!

Zobacz także: Ekstremalne wycieczki: dreszczyk grozy na koszt własny!