Koronawirus, czyli każdy orze jak może

Koronawirus, czyli każdy orze jak może

Wszystkich nas dotyka obecna nadzwyczajna sytuacja związana z koronawirusem. Setki anulacji imprez, wydarzeń, wyjazdów i tysiące ludzi w stanie zawieszenia bez pracy, zamówień, zleceń… i tylko jedno pytanie: ile to potrwa?

Tryb online

Kryzys w wielu branżach związany z koronawirusem wymusza na firmach niestandardowe podejście. To dotyczy komunikacji wewnątrz firmy, jak i z klientem. 

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, stale rosnącą liczbą zamykanych placówek oświatowych oraz instytucji kultury, gdzie część ludzi ma home office a część została wysłana na urlop bezpłatny czy jest na kwarantannie, życie nabrało inny wymiar – wirtualny, który nigdy nie był tak aktualny jak teraz. Ale żeby przetrwać – trzeba działać.

Uczniowie wykorzystują darmowe platformy internetowe, dzięki którym prowadzą szkolne telekonferencje i w taki sposób nadrabiają lekcje. Klienci wielu sklepów również mogą dokonać zamówienia tylko przez internet. A więc sklepy prześcigają się w zniżkach i super ofertach, aby jak najwięcej klientów zachęcić do zakupów. 

Taka reorganizacja również dotyczy branży eventowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów agencje medialne oferują profesjonalny i niezbędny sprzęt, który zapewni komfort pracy w firmie. Ponadto oferują możliwość realizacji konferencji i warsztatów w formie ONLINE! 

A więc zamiast spotkań biznesowych specjaliści z wielu branż oferują webinar lub kurs online. Przykładem tego jest też Microsoft, jeden z największych na świecie twórców oprogramowania, który zdecydował, aby organizowaną przez niego coroczną konferencję programistyczną Microsoft Build przeprowadzić w formie transmisji online.

A więc, gdyby ktoś chciał zorganizować taką opcję imprezy – agencja eventowa Izar Events służy pomocą!

Przeczytaj także: Jak zorganizować dobry event biznesowy?

#jemwdomu

Nie tylko branża eventowa bardzo ucierpi ze względu na pandemię pidemię koronawirusa. Branża gastronomiczna też, bo wszystkie te wydarzenia korzystają z usług firm cateringowych lub odbywają się lokalach z wybraną kuchnią. 

Już od kilku dni restauracje, puby, bary i kawiarnie są obecnie zamknięte dla klientów. I chociaż to bardzo trudny czas dla ich właścicieli oraz pracowników, to ta branża też ma wyjście– świadczyć swoje usługi na wynos lub z dostawą do klienta. Warto więc skorzystać z takiej możliwości. 

Nie da się ukryć, że niektóre z restauracji zawiesiły swoją działalność. Jednak informujemy, że nasza marka Eat Lovers Catering na ten moment zamknięcia nie planuje. Co prawda zrobiliśmy małą reorganizację i też oferujemy klientom dania z bistra na wynos oraz z dostawą do domu. Dieta Pudełkowa Eat Lovers działa bez zmian – tu można sprawdzić diety!

Zamawiaj i pamiętaj #jemwdomu !

Co ważne, aby klienci ufali lokalom, którzy świadczą usługę dostawy jedzenia, należy zachować wszystkie środki ostrożności podczas przygotowywania potraw.

Koronawirus vs świat

W związku z ogólnoświatową sytuacją branża eventowa w zasadzie stanęła i to w szczycie sezonu eventowego, który zazwyczaj trwa od marca do czerwca tzw. sezon konferencyjny, eventowy i piknikowy. Miejmy nadzieję, że druga faza, która zaczyna się jesienią i trwa aż do grudnia będzie lepsza i produktywna tak, że nie będziemy wiedzieć od czego zacząć 🙂 To właśnie dlatego zachęcamy #ZmienTerminNieOdwoluj

Trzymajmy się razem, razem poradzimy sobie z sytuacją! 

Zobacz też: Cienie i blaski organizacji eventów dla klientów biznesowych i indywidualnych