Zimowiska dla dzieci 2020 – dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy?

Zimowiska dla dzieci 2020 – dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy?

Za chwilę wyciągniemy zimowe kurtki z szaf, ktoś już wyciągnął narty… jest to również dobry czas na zaplanowanie ferii zimowych dla naszych dzieci. 

Zimowiska tematyczne

Pamiętasz jak to było… dużo śniegu, lepienie bałwana, bitwa na śnieżki ..? Teraz to już rzadki widok, prawda? Dzieci wolą bawić się telefonem, oglądać Youtuba czy grać w gierki na laptopie.

A może nie wiedzą, że da się inaczej albo co to jest zimowisko? Zbliżające się ferie to idealna okazja by zobaczyć, że beztroskie dwa tygodnie da się spędzić lepiej, niż w wirtualnym świecie. To właśnie dlatego warto wysłać swoje dziecko na zimowisko dla dzieci, aby mogło spróbować wielu aktywności i mieć porównanie. Zimowiska dla dzieci często pomagają też dziecku określić co jest ich pasją lub hobby. Jednak które zimowisko wybrać?

Przeczytaj także: ZIMOWISKA 2020 w naszej ofercie CZAS START!

Zimowiska bez nart czy wolisz jednak zimowiska narciarskie? Obecnie do wyboru mamy obozy o różnej tematyce np. obóz narciarski, obóz artystyczny, obóz tenisowy, obóz musicalowy… Poszukiwacze przygód będą zadowoleni z zimowisk survivalowych i przygodowych, a dzieci interesujące się językami obcymi wybiorą obóz językowy. 

Dlaczego warto jechać na zimowiska dla dzieci?

Zimowisko to wspaniała forma spędzenia wolnego czasu dla naszych pociech. Zimowe obozy rozwijają i uczą relacji oraz pokazują sprawdzone formy aktywności fizycznej, która jest niezbędna dla zachowania zdrowia. Tej zazwyczaj na zimowiskach nie brakuje. Jazda na nartach oraz snowboardzie wymaga wysiłku, uwagi oraz koordynacji ruchowej. Zjeżdżanie z górki, lepienie bałwana, budowanie igloo, rzucanie śnieżkami – te zabawy również! Oprócz tego, że są to radosne zabawy – dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu. 

Wyjazdy na obozy i kolonie przede wszystkim kształtują samodzielność dziecka oraz wpływają na pewność siebie. Nie zmienia to faktu, że dzieci cały czas są pod opieką wychowawców oraz instruktorów. 

Czy każdy może jechać na zimowiska?

Jechać, czy nie jechać? Przecież moje dziecko jest jeszcze takie małe… Najpierw trzeba podjąć decyzje: tak, moje dziecko w tym roku pojedzie na zimowisko. Jednak zanim to zrobicie, warto zastanowić, czy Wasze dziecko jest wystarczająco odpowiedzialne i zorganizowane. Zapytaj też, czy chciałoby pojechać na taki obóz, albo pomóż wybrać odpowiednią tematykę obozu.

Pierwszy wyjazd na zimowiska bez rodziców to dla małych pociech ogromne przeżycie. Warto zrozumieć, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniej opieki i uwagi. Wiemy i dbamy o to na swoich zimowiskach! Jesteśmy przekonani , że nasza kadra wychowawcza zawsze dopilnuje odpowiedniego ubioru, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych. 

Co zabrać ze sobą na zimowiska dla dzieci!

Pierwszą uwagą jest to, że nie należy przesadzać z ilością rzeczy spakowanych. Ale koniecznie trzeba zabrać:

  • -czapki,
  • -szalik,
  • -nieprzemakalne rękawiczki,
  • -rajstopy, kalesony, 
  • -zimową kurtkę sportową,
  • -nieprzemakalne spodnie,
  • -ciepły sweter, polar,
  • -buty zimowe, skarpetki,
  • -przybory do mycia, klapki, ręcznik,
  • -odzież codzienną

Najlepiej też zapytać lub przeczytać informację od organizatora, aby dziecku niczego nie brakowało!

Zobacz też: Ten event zdecydowanie króluje wśród ulubionych imprez dla dzieci!

Czas się spakować!

Niezależnie od tego czy Twoje dziecko uwielbia sport, naukę czy zabawę, ferie spędzone z nami pomogą mu rozwinąć umiejętności i poznać pasje, a pobyt na świeżym powietrzu, bo mamy zimowiska w górach, dodatkowo zahartuje ducha i ciało. Sprawdź naszą ofertę ZIMOWISKA DLA DZIECI 2020 🙂

No cóż, jeśli Twoje dziecko ma chęć i jest odpowiednio przygotowane – nie pozostaje nic innego jak wybranie oferty i… w drogę! Widzimy się w styczniu! 😉